הסטודיו נמצא בכפר אמנים אניעם שהוא מדרחוב רומנטי בסגנון אירופאי בכניסה למושב אניעם במרכז רמת הגולן.
אתר כפר האמנים:
www.koa.co.i

אמני כפר האמנים בנן לעצמם סדנאות וגלריות מעניינות ומשעשעות בעיצובן ומראיהן החיצוני והפנימ במדרחוב יש מסעדות ובתי קפה.
התחושה כמו במדרחוב תיירותי באירופה. כל גלריה עוצבה ונבנתה במקוריות ע"י האמן לפי אופי האמנות שהוא יוצר.

   

איך קם כפר האמנים

במקרה התקבצו בישוב מספר רב של אמנים ואומנים.
בשנת 2000 עלה רעיון לרכז את כל בתי הסטודיו במקום אחד, ולנסות לעניין בזה את המועצה האזורית והחטיבה להתיישבות. החלום על בניית כפר אמנים קטן עבור 16 גלריות נראה אז הזוי לחלוטין בעיני כל מי ששמע על כך. האמונה ברעיון של היוזמים הייתה רבה מאוד, תכנון המדרחוב נעשה בהתנדבות. בניית התשתיות של המדרחוב מומנה על ידי החטיבה להתיישבות של הסוכנות היהודית. בינואר 2001 הונחה אבן הפינה. כל אמן השקיע בבניית סטודיו פרטי שלו במדרחוב שנבנה בכניסה למושב. הבניה הייתה איטית והדרגתיתת לקח 5 שנים עד שהתמלא המדרחוב כולו.

 

מומלץ להכנס לכל הגלריות ובתי הסטודיו של האמנים היוצרים ולראותם בעת יצירתם: מספר צורפים וצורפות היוצרים בסגנונות שונים, צייר, אמנית פיסול וציור בקרמיקה ואריחים מצוירים, אמנית ציור ומסגור תמונות בסגנון ייחודי, אמן נפחות, קדרית כלי אוכל מיוחדים, אמנית ציור על עץ,יוצר שוקולד וגם חנויות עם מוצרים לעיצוב הבית ועוד.
ובנושא הגסטרונומי יש במדרחוב, בית קפה-מסעדה חלבית, קפה-שוקולטריה, מסעדה בשרית.
נעים לשבת במדרחוב ביום או בערב במסעדות על כוס קפה וארוחה טובה.
בתוך מושב אניעם יש מבחר רב של צימרים.
השהיה בצימר הקרוב למדרחוב שיש בו אמנות ואוכל והמון מסלולי טבע והיסטוריה, עושים את החופשה למיוחדת.

מושב אניעם נמצא במרכז טיולים נפלא בגולן. על כביש 808 שמתחיל מחמת גדר ומסתיים בצומת ציר המפלים.

 

 

 

הצעה ליומים-שלושה של טיולים על כביש 808:
יום או יומיים של טיול נפלא מדרום הגולן עד מרכזו:
התחילו בחמת גדר ועלו למצפה לשלום שבכפר חרוב. בהמשך סעו צפונה למושב אליעד בו יש יקב, סדנת אמן ושמורת נחל אל-על.
בהמשך הנסיעה צפונה נמצאת שמורת נוב, ביצה קטנה בה פורחים בתחילת החורף נרקיסים ומאוחר יותר אירוס הביצות. משם חולפים על פני מאגר בני ישראל שליד רמת מגשימים וחספין, אפשר לצפות שם במבחר ציפורי מים.
קרוב לשם בכניסה לישוב נטור, שלולית חורף הבאג'וריה, מקום חביב לפיקניק. ובהמשך בכביש הגישה לנטור נמצאים עתיקות בית הכנסת עין- קשתות שאסור לפספס. בהמשך כביש 808 צפונה נמצא אתר גמלא העתיקה, בו דרוש לפחות חצי יום של טיול. ממשיכים בכביש הלאה וכמעט מגיעים לאניעם שצמוד אליו מפל עייט המקסים. עוצרים לטיול ממש קצר ונגישת המפל סמוך לכביש ושביליו סלולים וקלים לטיול. הוא זורם לתוך קניון עמוק שבו משושי בזלת. הסיור לוקח רבע שעה.

כפר האמנים אניעם נמצא במרחק של פחות מקילומטר ממפל עייט.


פריחת אירוס הגולן בסוף פברואר תחילת מרץ, בצומת ציר המפלים ובריכת האירוסים שבנחל זוויתן. בהמשך, מערבה על כביש 87 מעינות סלוקיה (מי עדן), שמורות הזויתן והיהודייה.
חמש דקות נסיעה צפונה משם נמצאת העיר קצרין שבה אתרי ביקור מעניינים לרוב.

על מושב אניעם
אניעם הוקמה בשנת 1978 ע"י הסוכנות היהודית כדי להקים בו יישוב של אנשי תעשיה וטכנולוגיה, שעלו מרוסיה. הקבוצה שעלתה לשם ההקמה התפרקה. והמושב הוקם לבסוף ע"י ילידי הארץ.
בתחילה הוא היה מושב שיתופי, ולאחר שנים ספורות הפך למושב עובדים. בעשור הראשון לקיומו היה הישוב מורכב מחלק מהמשפחות הראשונות שהתיישבו בו, והייתה תחלופה רבה של קליטה ועזיבה, ומשנות התשעים היישוב התייצב ונוספו לו שתי הרחבות. כיום מונה המושב 140 משפחות ומתוכננות הרחבות נוספות.
המשפחות עוסקות לפרנסתן בכל תחומי המקצועות הקיימים:
עצמאים, שכירים, חקלאים. וגם אמנים ואומנים.