מי אנחנו
הסטודיו של אסנת רוטמן שהוקם בשנת 1998 ויוצר תכשיטים לבית לאנשים אוהבי אמנות.
הוא נמצא במדרחוב כפר אמנים אניעם.
הסטודיו גדול ורחב ומלא באריחים צבעוניים בעבודת יד לשילוב בריצוף, בקירות פנים וחוץ.
היצירות בסטודיו ברובן חד פעמיות כולל סדרות אריחים להן יש מספר עותקים מוגבל. חוץ מאריחים אנו יוצרים אותיות לשלטי שם משפחה ושלטי עסקים, מכינים כלים ייחודיים, קישוטים להדבקה על רהיטי ילדים, קרמיקה וקירות, פסלים , בתי מזוזה, חמסות, מוביילים חנוכיות, ועוד הרבה מאוד הפתעות מקוריות שמתחדשות כל יום.
עוזרות לי בעבודת הסטודיו והיצירה צוות של נשים מאניעם: חיה כהן, תמר סורקין, מירה מדמוני (מנטור) ומידי פעם גם: נטע וגלי חרש. וביחד אנו מכינות את המגוון העצום המוצג על מדפינו. הכול מעשה ידינו להתפאר שישמשו כתכשיטים לבית שלכם.
מוזמנים לבקר.

     

על הסטודיו
הקמתי את הסטודיו בשנת 1998 בחצר ביתי במושב אניעם בו פיסלתי, כיירתי וציירתי, ובין השאר יצרתי אריחי קרמיקה שנמכרו בסטודיו ובחנויות ורשתות ידועות לריצופים באזור המרכז וחיפה. באותה תקופה לימדתי אמנות בבית החינוך דגניה א' (אני בוגרת "המדרשה לאמנות") ובסטודיו הקטן יצרתי בשעות הפנויות ביום ובלילה.

בשנת 2006 הצטרפתי לפרויקט מדרחוב כפר האמנים בישוב ובניתי סטודיו חדש.
וכיום הביקור מהווה חלק מחוויית האסתטיקה והצבעוניות שחווים המבקרים בכפר.
הסטודיו צבוע בחוץ בצבעי כתום וכחול ועל קירותיו דבוקים קישוטי קרמיקה רבים.

 תקופת הבניה של הסטודיו הייתה עבורי תקופת יצירה מא' עד תו. נהניתי מכל שלבי ההחלטות והביצוע. התייחסתי למבנה כאל יצירת אמנות משעשעת וצבעונית בחוץ ובפנים. הדבקנו, בני משפחתי ואני במו ידינו את האריחים והקישוטים שמחוץ ובתוך הסטודיו: סביב דלת הכניסה אריחים של "ברוכים הבאים" בהמון שפות – שנצבעו על ידי בני משפחתי. על העמודים בחוץ (בקריצה קלה), מודבקים תבליטים שונים המסמלים מזל בתרבויות השונות. בתקווה שיעזרו...
ניסיוני כמורה לאמנות נתן לי את הידע כיצד צריך לבנות את חדר העבודה של הסטודיו שיהיה גדול ומרווח ומותאם לעבודה של כמה עובדים, פתוח לחלל התצוגה, והעיקר: החשיבות הגדולה לדעתי, לכך שהמבקר יכול לראות את תהליכי העבודה והייצור של הקרמיקה בזמן אמת.
אנשים שאינם מכירים אותי אומרים לי: "בסטודיו הזה בטח הגשמת חלום.."
האמת, מעולם לא חלמתי על-כך. ולא יכולתי אפילו לדמיין. לא תיארתי לי את ההתלהבות והחום של המבקרים שאהבו את המקום. זו הייתה הפתעה נעימה מאוד להיווכח שהמבקרים חוזרים אלינו שוב ושוב לראות מה חדש, ושולחים אלינו לסטודיו ולכפר האמנים את חבריהם ובני משפחתם.
אני נהנית לראות על פני הנכנסים לראשונה, את ההפתעה שרובם מגלים מול הצבעוניות הרבה של הסטודיו: מהיצירות המשולבות בקירות, בריצוף ועל המדפים. הסטודיו נותן לי שמחת יצירה שאני מגשימה יום-יום.
בואו לראות כיצד אנו יוצרות, נשמח לביקורכם אצלנו
אסנת רוטמן